ŠTÍŘÍ ÚPLŇKOVÁ INSPIRACE

24042024 =18=9

Jsme v báječném čase zázraků.

Je možné naprosto cokoliv.

Je čas změn.

Jsme na novém začátku a je na každém z nás, zda bude pokračovat tak, jako dosud, anebo si dovolíme jít novým, nevyšlapaným směrem. Je vhodné se zamyslet nad tím, co je naším pravým smyslem života, jaké hodnoty vyznáváme, co přijímáme jako svoji prioritu a jak vnímáme téma bohatství.

.Můžeme si odpovědět na otázky ohledně toho, zda jsou nějaká přesvědčení, která nám brání jít novým směrem; zda jsme ochotni riskovat a být odvážní; zda si dovolíme jít cestou, kde cítíme inspiraci a následujeme intuici a své srdce.

Každý má možnost si uvědomit, zda jde opravdu vlastní cestou, ať už to nazývá jako cestu své duše, či svého srdce, nebo jestli má ještě potřebu podrobovat se svému strachu z toho, co se může stát a co přinese budoucnost.

Pokud si nyní zvolíme „jakousi domnělou jistotu“ a rozhodneme se zůstávat ve svém životě na takovém místě, kde se necítíme hezky, kde nám není dobře, volně a svobodně, ale zůstáváme tam z důvodů, že se bojíme nových kroků nebo postavit se na vlastní nohy, pak se nemůžeme divit, že ve svém životě jenom fungujeme a možná přežíváme. V takovém případě nám to ani na zdraví nepřidá a jenom sami sebe nutíme pobývat tam, kde to pro nás není vhodné. Možná nás ještě stále ovládají strachy, že něco nezvládneme, že nás něco překvapí a tudíž se obáváme odejít z práce nebo ze vztahu, abychom nedopadli špatně.

Co znamená dopadnout dobře nebo špatně?

Všechno si vytváříme sami.

Každou myšlenkou, každým pocitem, každou reakcí na informace, které k nám přicházejí odněkud zvenku. Mnohdy žijeme životy, které vůbec nejsou naše. Jsme však tak zvyklí žít a obáváme se opustit to naše staré, známé a přesvědčujeme sami sebe, že to je nějaká jistota. Nyní se opravdu nabízí příležitost opustit tuto domnělou jistotu, tento zaběhaný způsob života,(na který mnohdy nadáváme a nejsme s ním spokojení), ale možná si libujeme ve stížnostech a vůbec si neumíme představit, že bychom mohli žít život bez stížností. Co je skutečným důvodem pro to zůstávat na pracovním místě nebo ve vztahu, kde se necítíme svobodně? Na to si každý musí najít odpověď sám.

Současná doba může být pro mnohé tím pádem věže nebo otřesem půdy pod nohama. Můžeme se cítit nejistě a obávat se o to, co máme nebo se strachovat – co by mohlo přijít. Je to přirozený proces změny.

Je to jenom změna.

Jak změnou projdeme je na každém z nás. Je naprosto zbytečné vytvářet si ve svých životech to, co nechceme. Bohužel to mnoho lidí dělá a vůbec si neuvědomuje, že opravdu každá jejich myšlenka jim tvoří jejich budoucnost. Čemu dáváme pozornost, to prostě roste, a tak není proč se divit, že máme ve svých životech to, co máme. Ať v tom příjemném nebo nepříjemném slova smyslu.

Žijeme bohatý život a ani si to mnohdy neuvědomujeme. Nabízí se možnost zeptat se každý sám sebe – za co jsme ve svém životě vděční. Stejně tak se zaměřit na to, co je nyní naším pravdivým, skutečným záměrem, který je pro nás nyní vhodný. V našich životech se děje jen to, co skutečně chceme, aby se dělo – i když mnozí s tímto tvrzením nemusejí vůbec souhlasit. Pokud však jsme sami k sobě upřímní, a podíváme se do svých životů, do své hlavy – na své myšlenky, uvědomíme si své pocity – a následně přijmeme to, co uvidíme, pak pochopíme, proč žijeme tak, jak žijeme.

Jenže to je pro mnohé příliš jednoduché, a tak se raději vydávají cestou stěžování si, kde si opravdu svůj život „zatíží“ zbytečnostmi, ale je to jejich volba. Nebo se vydají cestou prozkoumávání toho – proč se jim děje to, co se jim děje a vyhledávají ty „odborné odborníky“, kteří jim na to odpoví a ukážou jim „jak na to“. Přitom toho nej… odborníka (někdy i odporníka) máme sami v sobě. Jenže k sobě máme nejdále a tak to bereme oklikou přes ty druhé…  

Naše cesta životem se nám může ukázat jako nádherná nabídka, která nás vždy dovede na další křižovatku, kde máme příležitost vyzkoušet novou cestu. Kdo chce, může chodit stále dokola svojí vyšlapanou cestou. K čemu je život, který nám ukazuje a nabízí stále to samé? V takovou chvíli ani nevidíme, jak jsme bohatí a jak náš „hrneček života“ přetéká hojností.

Už jste dneska žili?

Žili jste nebo fungovali poslední měsíc?

Dovolíme nyní lásce, aby nám ukázala další cestu?

Možná právě TEBE, kdo čteš tyto řádky, život zastavil, protože celková situace nabrala spád, ve kterém prostě chyběla láska.

Láska k životu.

Víš, pokud je v tom, co žiješ a vykonáváš – láska, odvaha a svoboda, fakt cítíš nádhernou rovnováhu a harmonii a energie, kterou vydáváš, se ti „mnohonásobně“ vrací. Dávání a přijímání spolu souvisí. Když je tvé srdce naplněné láskou a tvoje myšlenky jsou v míru, pak pociťuješ nádhernou radost ze svého tvoření každodennosti. Stojíš-li právě teď na rozcestí, dopřej si uvědomit, co je tvým skutečným záměrem a tento záměr si dovol, ve své představě, prožít v jeho naprosté dokonalosti – což znamená ve tvé spokojenosti.

Proč právě tento záměr? Co ti přináší? Co je jeho cílem?

Dokážeš si užít cestu k naplnění tohoto záměru, užít si každý svůj krok a přestat hledět příliš do budoucnosti?

Dovol nyní lásce, radosti, spokojenosti, štěstí, ať ti jsou průvodci na tvé nové cestě životem, kterou si užíváš ve zdraví.

K tomuto úplňku se hodí znovu připomenout Einsteinovu definici šílenství, která říká, že děláme stále stejné věci a přitom očekáváme jiný výsledek. Uvědomění si tohoto poselství je možná báječný začátek pro něco nového.

Život nám toho tolik nabízí, je škoda, když necháváme nabídky ležet ladem, jenom proto, že se bojíme jít novou cestou a přijmout, že něco může být i jinak. To, že něčemu nevěříme, nám nemusí zabránit v tom, abychom přijali, že to možné je….

Přeji nám báječný čas zázraků – za našimi zraky jsou připraveny zázraky a nejen za našimi zraky jsou zázraky. Zázrak je právě tento okamžik, který prožíváme.  

Napsat komentář