ÚPLNĚK VE VÁHÁCH A ZATMĚNÍ LUNY

Chceš anebo nechceš?

Můžeš anebo musíš?

Jde ti vše snadno anebo se nutíš?

Líbí se ti, jak žiješ a žiješ tak, jak chceš?

Je krásný čas, kdy si můžeme dopřát s láskou tvořit svůj vlastní život a přicházet na to, že umíme tvořit, užívat si, ale i ničit.

Jsme v čase hojnosti, plnosti a harmonie. Jsme teď schopni se právě těmto stránkám života otevřít a rozvinout je v sobě. Jaké jsou naše současné vztahy? Jsme citově nenasytní po lásce druhých, anebo se dokážeme soustředit i na sebe sama a své potřeby? Žijeme plně přítomností, anebo ještě lpíme na své minulosti? Nebo se zaobíráme budoucností?

Je vhodné postarat se o oheň ve svém vlastním krbu a zaměřit se na svůj vztah k sobě, svému domovu a zároveň na vztahy s druhými. Prioritou však je uvědomit si, že o své potřeby se musíme postarat každý sám. To je nyní prioritní.

Jak a kde a s kým žiješ? Možná, že jsi v domě, kde se doma necítíš, nebo žiješ ve vztahu s někým, s kým žít nechceš. Možná je ve tvém okolí neustále tolik lidí, že ty nemáš žádný vlastní prostor. Nebo je tvůj život jedna velká smršť událostí a tvůj domov není domovem, je pouze místem, kde se převlékneš, umyješ a přespíš.

Nastal čas vrátit se domů. Celistvost a jednotu podpoříš, když nalezneš domov ve svém nitru a vytvoříš pak jeho odpovídající realizaci ve fyzické existenci: domov, kde jsi skutečně doma.

Možná se před tebou vynoří i několik hádanek – otázek, které souvisí s tím, jak žít ve společnosti s druhými, aby se zároveň dařilo všem částem tvého já. Je možné. že tě nyní občasné nesnáze srazí k zemi, nebo se budeš cítit na dně s tím, že nemáš energii, ani sílu něčemu takovému čelit. V takové chvíli se můžeš rozhodnout to, co se děje ignorovat, ale s tím, že se budeš omezovat. Případně přijde pocit, že tvůj život je naprosto vzhůru nohama. Ať už jsme se v minulosti k problémům stavěli jakkoliv, teď je vhodná změna. Hádanku svého života rozluštíme, na otázku najdeme tu pravou odpověď, když budeme sami sebou. To je teď ta nejvhodnější cesta i odpověď na mnohé situace, otázky, nebo hádanky.

Ve skutečnosti do našeho života nemusejí přicházet překážky, nemusíme zažívat problémy, můžeme si užívat život naplno, dovolit si prožít naprostou extázi a svůj život žít jako báječnou, úžasnou oslavu. Je na každém z nás, zda se rozhodneme pro radost, štěstí, spokojenost a ve svém životě budeme zažívat laskavé situace, pociťovat lásku a žít ve zdraví.

To všechno souvisí s tím, co už zde bylo napsáno. Rozhodnout se žít život ve své vlastní přítomnosti, uspořádat si i svůj fyzický domov tak, aby nám v něm bylo hezky, uvědomit si že ten pravý domov je v našem nitru a naše srdce nám ukazuje, kudy jít dál. Je jenom na nás, jestli své srdce slyšíme a jdeme cestou, která se nám opravdu líbí, anebo se rozhodneme ve svém životě vykonávat to, co si myslíme, že je rozumné, ale zároveň nám v tom není vůbec dobře.

Poselstvím tohoto úplňku je vidět v životě krásu. Najít rovnováhu a harmonii v tom co vykonáváme pro sebe a pro druhé. Pokud žijeme svůj život skrze druhé, žijeme skutečně? Jsme ve svém životě snadno ovlivnitelní, příliš důvěřiví v druhé, nebo neschopní rozhodnout se sami za sebe? Teď je možné to změnit. Možná je čas odpustit a propustit ze svého života to, co už opravdu nepotřebujeme, co nás ničí a zdržuje od radosti a spokojenosti. Dopřejme si zamyslet se, zda umíme stát ve své vlastní síle. Zároveň, zda nelpíme příliš na své pravdě, ale dokážeme přijmout, že každý z nás máme svůj úhel pohledu na jednu situaci, záležitost nebo věc.

Přeji nám všem, aby zatmění Luny, které také probíhá, nám spíš umožnilo vytvořit si ve svém životě jasno.

Krásné jaro

Napsat komentář