NÁHLED NA ROK 2022

ROK 2022 BUDE TAKOVÝ, JAKÝ SI HO VYTVOŘÍME
CO NÁM NABÍZÍ?
2022 – číslo 6, které odpovídá v numerologii planetě Venuši, jež vládne znamení Býka a znamení Vah a přináší do našeho života nový pohled na lásku, krásu, talenty i spravedlnost. Je číslem, které nás může obohatit a je tudíž vhodné podívat se na lásku i krásu, která se skrývá v nitru každého z nás. Uvědomit si sami sebe a svoji jedinečnost, dovolit si přijmout krásu svého božství, které si neseme v každé buňce svého těla. S Venuší, si můžeme do svých životů přivolat, cokoliv chceme, a po čem toužíme. Je tudíž vhodné být si vědomi svých přání, i těch, které nám lítají zatím v myšlenkách a rozhodnout se pro to, co nám skutečně odpovídá a souzní s naší pravdou a podstatou.
Ve chvíli zrození roku 2022 se Venuše nacházela ve znamení Kozoroha ve čtvrtém domě. Je na čase si uvědomit, že novým pravidlem pro nás z jejího pohledu je, že teď je naším záměrem žít v pohodě, v radosti a štěstí sami se sebou, se svým nitrem i ve svých domovech, které sdílíme s druhými lidmi. To, jak to bylo doposud je pryč.
Je fajn si být vědomi lásky, kterou cítíme ve svém srdci a s tou vycházet vstříc všemu, s čím se setkáváme v běžném životě. Pokud nás bude láska provázet i dál, než jen k vrátkům našeho obydlí, pak se rozšíří do celého Světa a nic a nikdo ji nezastaví.
Venuše je v konjunkci s Plutem a Merkurem, kteří jsou s ní také na stejném místě. Máme příležitost objevit své hluboko skryté emoce a vynést je na povrch, seznámit se s nimi, nesnažit se je skrývat před ostatními, nebo díky nim s druhými manipulovat. To je zbytečné. Teď se nám nabízí opustit roli oběti a vydat se cestou tvůrce svého života. S láskou jít dál vědomi si své moci a s láskou s touto mocí i skrze ni komunikovat s druhými.
Další Venušin aspekt je s Neptunem, který se nachází v Rybách v šestém domě. To, co se nám doposud zdálo nereálné nebo jsme to měli pouze za fantazii, se může zrealizovat, pokud je to naše skutečné přání a čistý záměr.
Venuše nám přináší lásku, krásu, harmonii, radost i nové příležitosti.
Co s tím, co nám nabízí, vykonáme my, je jenom a jenom na každém z nás.
Číslo šest je v tarotu karta ZAMILOVANÝCH, MILENCŮ, karta LÁSKY. V loňském roce jsme se seznámili s VELEKNĚZEM, UČITELEM, a nyní jdeme dál a to, co jsme se teoreticky naučili, začínáme používat v praxi. Možná se ještě chvílemi otočíme zpátky za tímto učitelem, nebo jinou autoritou, jako dítě za rodičem, a budeme požadovat jakési svolení, že tohle a tamto už můžeme.
Žádné razítko však nedostaneme.
Je to na nás.
Jsme už dospělí a tak si každý krok ve svých životech volíme sami.
Je na nás, zda se na každém rozcestí s láskou rozhodneme a půjdeme cestou svého srdce, anebo se podvolíme tomu, že nám někdo nabízí své rámě a vydáme se jeho cestou. Je jen na nás, zda si dovolíme žít skutečně „dospěle“, moudře a svobodně, anebo se ještě chvíli podržíme své závislosti na radách těch zkušenějších a potřebě mít to a tamto razítko a potvrzení, že už „můžu“.
Cesta Zamilovaných je plná různých rozhodnutí. Ne náhodou jim odpovídá znamení Blíženců, které se nachází v horoskopu zrození nového roku částečně ještě v osmém domě a pokračuje v domě devátém. Je čas přijmout, že něco opustíme a nepátrat po tom „proč“, ale prostě vzít jako fakt, že je čas jít zodpovědně dál. Dál – k sobě, kde v devátém domě máme příležitost si uvědomit, co je naším smyslem života, kde jsou naše „pomyslné“ i lidské hranice a kdy cítíme skutečné štěstí. Přejme si cítit se šťastně a přejme totéž i komukoliv jinému.
V devátém domě se nachází ve znamení Blíženců Lilith, Černá luna, a tak občas můžeme pochybovat, zda si to a tamto můžeme dovolit a přát, zda je v pořádku cítit se šťastně a spokojeně a ještě o tom i hovořit nahlas, když vidíme jiné, kteří se utápí ve svých potížích.
Co myslíš právě TY?
Čím a jak můžeš někomu opravdu pomoci?
Tím, že se budeš trápit s ním a nedovolíš si prožít a procítit své štěstí, jen, aby to pro toho druhého nebylo nepříjemné?
Anebo můžeš svým štěstím krásně toho druhého nakazit a dopřát, aby se tak štěstí šířilo dál. Devátý dům je i o upřímnosti. Černá luna je ve znamení komunikace, a tak může i nadále hrát různé nesmyslné hry a hovořit jinak, než se ve skutečnosti cítíme, hledat lež a hádat se s druhými o své pravdě, anebo… zcela jednoduše být sami sebou a žít svou pravdu, bez ohledu na to, co tomu kdo řekne.
Ještě stále hovořím o cestě ZAMILOVANÝCH, O LÁSCE – a je na každém z nás, co si pod LÁSKOU představuje, anebo zda LÁSKU skutečně cítí a žije. A o tom hovoří i Lilith, Blíženci, devátý dům a karta Zamilovaných.
Dnešním dnem je SOBOTA a sobota má svého vládce, kterým je SATURN, CHRONOS, čas, moudrý stařec, který vládl celému roku 2021,a měli jsme možnost se od něho mnohé naučit. Někdo se cítil nesvobodně a spoutaně, ale jiný si uvědomil svoji odpovědnost za sebe sama i za svoji svobodu a s láskou se rozhodl tuto zodpovědnost přijmout.
V tarotu Saturn odpovídá kartě s názvem SVĚT, VESMÍR – dneska se nám SVĚT otevírá a je jen na nás, zda se i my otevřeme SVĚTU. Saturn je náš moudrý učitel, kterého máme každý sám v sobě, stejně jako máme v sobě celý SVĚT. A tady je to o upřímnosti k sobě, protože nikdo jiný, než každý z nás, nemůže rozhodnout o tom, kdo už může jít dál a kdo zůstane zavřený doma.
Právě Ty si upřímně uvědom, kdo jsi, co chceš a co teď cítíš. Rozhodni se a jdi…
Saturn se nachází ještě v tomto roce ve znamení Vodnáře a v našem horoskopu zrození roku je na konci čtvrtého domu, jako by symbolicky stál u brány do domu pátého, který je o radosti, hře, romantice a lásce.
Je čas opustit své dětství a jít dál?
Co Ty na to?
Je to o TOBĚ, a co je o TOBĚ, je o celém SVĚTĚ…
Na závěr jsem si nechala planetu JUPITER
Jupiter převzal štafetu od vládce roku 2021 a nyní usedl na pomyslný trůn a jako moudrý vladař vládne roku 2022.
Tím moudrým vladařem může být a je, kdokoliv z nás.
Jsi právě TY moudrý vládce svého života? Kam nás povedeš? Jaká je a bude TVÁ vláda? Co vytvoříš pro sebe a tím pro náš SVĚT?
JUPITER je planetou štěstí, rozvoje, smyslu života, rozšiřování hranic a poznávání nových světů, zkrátka planetou expanze.
Jupiter – bůh ZEUS se ujal vlády a s úsměvem na nás shlíží a zároveň žije v každém z nás. Může, cokoliv chce a to také koná.
S radostí, úsměvem i humorem. Pobavíme se s ním, anebo se budeme bát jeho hněvu? Co si vytvoříme? Co znásobíme a budeme expandovat?
Můžeme, opravdu cokoliv chceme, a cokoliv co chceme, to můžeme.
Jupiter v tarotu odpovídá kartě KOLA ŠTĚSTÍ. A tak si právě Ty představ, že stojíš před tímto kolem štěstí. Ano štěstí. Není tam nic než štěstí, a kdykoliv chceš, si můžeš s kolem zatočit a buď to kolo zastavit anebo ho nechat, aby se zastavilo tam, kde je pro Tebe připraveno pravé štěstí. Štěstí, které je v souladu s Tvojí pravdou, poctivostí a úctou k sobě. Je to o Tobě. Je to na Tobě. Co chceš, to máš. Jaké podmínky si pro své štěstí dáváš, ty tam pro Tebe jsou připravené. Ale nemusí být. Kolo štěstí obsahuje jen to, co mu sami dáme.
Navíc planeta JUPITER je v pátém domě ve znamení Ryb. Možná mnozí chápete, že skončila doba, kdy nám k radosti stačilo něco povrchního. Také je možné, že jsme hledali štěstí někde nebo u někoho. To už také neplatí. Navíc je Jupiter v kvadrátu na oba uzly, které na rok a půl pokročily do dalších znamení.
Je čas výzvy.
Výzvy v tom smyslu, co si představujeme pod štěstím? Smyslem života? Pravdou? Hranicemi? Možnostmi? Jistotou?
ATD…
Je toho mnoho, co si v tomto roce tvoříme,
co všechno to je a bude, se dozvíme
až se na jeho konci setkáme.
Anebo můžeme hned teď
na rok 2022 zpátky pohledět
a vidět
tu radost, štěstí, spokojenost a krásu,
kterou jsme si vytvořili,
s láskou se uzdravili
a do nového zdravého a láskyplného světa vykročili.
Přeji nám všem krásný Nový rok i celý rok 2022 a brzy se těším….