NOVOLUNÍ VE ZNAMENÍ BERANA

PÁTEK 1. DUBNA 2022 v 8,24

 

Je to APRÍL….

Kdo si tady z koho srandu dělá?

Co nám říkají naše fyzická těla?

A co srdce?

stále tluče,

slyšíme ho?

Určitě je to srdce, co slyšíme?

 

 

Všechno na Zemi má svůj pozemský čas,

tak už netlač,

řekni si „to už stačilo“,

teď jsem tady, kde jsem,

proč být tím, kým nejsem?

Jenom proto, aby mě druzí měli rádi,

abych mohl říkat, že jsou všichni moji kamarádi,

a že jsem oblíbený a milovaný a všemi vítaný?

Proč?

Už zase je tu ten kolotoč,

kdo koho má

kdo koho zná,

kdo komu co dluží,

kdo pro koho stále slouží,

po někom touží…

Proč?

Chceme to tak žít?

Jenom stále něco „mít“,

vlastnit a cítit se tak v jistotě,

svého bytí v životě?

K čemu to všechno je?

A přitom všem ještě říkáme,

že nám čas schází,

ale to jsme jenom my sami,

kdo se vedeme do nesnází,

jenom tím, že stále toužíme mít víc,

abychom s jistotou mohli žít.

To je tak zbytečné,

snad i úchylné,

vždyť v hodině konečné,

až zjistíme, že jsme tu věčně,

pochopíme snad i to, co jistotou tu zveme,

jenom půjdeme dál,

odejdeme od toho, kdo vedle nás stál

a přitom jsme i nadále s ním,

jenom on si zatím myslí, že je tu samotný…

Život a Smrt,

věčná proměna,

mnohá záměna

různých rolí a scénářů…

 

Jsme v čase Novu ve znamení ohnivého Berana, jsme na novém začátku a mnohé teprve doznívá a my dokončujeme nedokončené a přitom už se snažím začít to nové a ejhle, ono to úplně jednoduše nejde, a tak se znovu vracíme k tomu, co jsme nechali nedodělané, můžeme se rozčilovat, můžeme řvát, můžeme hledat viníka a s mnohými se i prát. To všechno můžeme a možná i děláme.

Je to tak zbytečné.

Každý z nás si nabírá na sebe tolik, kolik si myslí, že unese. Tolik, kolik chce unést, aby druhé ohromil nebo jim pomohl a je zachránil?

To je také zbytečné.

Každý je tu sám za sebe.

Každý je šťastný a spokojený sám v sobě, za sebe, pro sebe, a pak toto štěstí vnímají ti druzí. Pokud se někdo snaží tu být, aby druzí byli ti šťastní a spokojení, tak ten to má a bude mít opravdu hodně těžké… ale to je jeho volba.

 

Podívejte se do horoskopu, je velmi zajímavý. Jako pokaždé…

Teď se všechno odehrává nahoře.

Vládne tomu ještě býčí Venuše, která touží vlastnit, ale na druhou stranu se nám snaží i ukázat, co všechno každý z nás vlastní, jaké schopnosti, talenty, jaké bohatství si sebou nese a v jakou pozemskou hodnotu to vše může proměnit. Venuše je nyní kamarádská a objevíme ji i v přátelském jedenáctém domě, ještě v konjunkci s Marsem, Saturnem a planetkou Juno. Vášeň je trochu zchlazená Saturnovým působením.

Možná k některým z nás přichází jakási zkouška, zda skutečně milujeme sami sebe. Je možné, že naše Venuše hledá spojenectví s přáteli, aby se necítila sama, nemilovaná a nemilovatelná.

A co Ty? Jsi ve vztahu k sobě upřímný – upřímná? Máš radost i ze své samoty, anebo neustále vyhledáváš toho pravého – pravou,  který – která by Tě konečně provázel – provázela životem, abys na to nebyl – nebyla sama? Co chceš od vztahu? Co si představuješ pod pojmem partnerský vztah? Co chceš od sebe? Co chceš od druhého v rámci vztahu?

Během měsíce dubna (5. 4.) dojde k přesné konjunkci planety Mars se Saturnem a od této chvíle startuje naše další asi dvouleté období, kdy máme příležitost zodpovědně si užívat své živelnosti a uvědomit si své zkušenosti. Možná jsme v posledních dvou letech pracovali až příliš urputně a nakládali jsme si mnohem více, než jsme byli schopni unést, a tak je tu další nový začátek, kdy si můžeme uvědomit, jak chceme nakládat se svou energií, do čeho se chceme pustit a od čeho upustit. Už je na čase. Každý je tu sám za sebe. Proč by měl někdo nést cizí břemeno?

Proč?

Nejvyšší planetou horoskopu novoluní je Pluto, které je v konjunkci s MC a je tudíž samozřejmě v opozici na IC a v příznivých aspektech s AC a DC. Je na čase si opravdu uvědomit, co je naším posláním, protože přesně do této energie jsme nyní schopni dát nejvíc. Můžeme tak projít hlubokou osobní proměnou a už se jednou provždy rozloučit s potřebou manipulace. Ať tak či tak. Je jedno, zda se cítí někdo manipulován někým, nebo někým dotyčný manipuluje. Ono to jde vždy ruku v ruce a je tím, kdo manipuluje (přinejmenším sám sebou) nebo je manipulován…

Zamysli se právě Ty nad tématem moci, bezmoci, manipulace a skutečná síla.

A nyní se podívejme na oblast, kde se odehrává novoluní.

Nov se odehrává ve znamení Berana na území dvanáctého domu, tudíž v oblasti, která mnohé skrývá a zakrývá. Setkává se zde Slunce, Luna, Merkur a Chiron.

Ve dvanáctém domě se také nachází Uran a Severní uzel.

Je fajn dopřát si na chvíli ticho a ústraní, ale je zbytečné, aby se někdo cítil vyloučený ze života. To dělám jenom sám sobě, pokud se tak skutečně cítí. A pak je možné, že právě téma Pluta na hrotu MC je i jeho tématem.

Můžeme si uvědomit, že jsme už dostatečně citliví na to, že je něco ve vzduchu, že naše vnímání a intuice je na tom velmi dobře. Otevírá se nám téma nekonečnosti, jednoty, lásky… a můžeme se cítit v bezpečí kdekoliv se právě nacházíme, pokud v sobě cítíme jednotu a lásku, mohou se však objevit i takové pocity, že jsme izolováni od druhých a tím vlastně trpíme, ale zase se tady nabízí příležitost pochopit a přijmout, kdo tvoří naši realitu i cokoliv mimo ní? Od čeho a koho jsme ve skutečnosti izolování?

Máme v sobě dovednost „prozkoumat chaos“ a pochopit i nepochopitelné. Umíme se velmi dobře vyjadřovat a nyní dokážeme vyjádřit i to, co jindy ne. Můžeme nyní vnímat, že „tohle jsme už dávno věděli“, a tak to také je. Víme všechno, jenom jsme si k tomuto vědění zablokovali přístup. Teď se brána otevírá a je jen na každém z nás, co si dovolí a co s tím „potom udělá“. Půjdeme se svými myšlenkami ven a nebo si je necháme pro sebe, nebo dokonce i před sebou skryté?

Je doba léčení a uzdravování mnohých zranění, která nám způsobilo třeba nějaké slovo, které nás „urazilo“, myšlenka – domněnka. Je vhodné si uvědomit myšlenky, slova a následně své činy. Léčení a uzdravování začíná u každého z nás. Možná prohlašujeme i sami o sobě mnohá velmi zraňující prohlášení, a to třeba jen proto, že to kdysi někdo řekl… proč si tím i nadále škodit?

 

Mnohé věci jsou skryté.

Co to znamená?

Každý může jít sám k sobě a vše poznat.

Uvnitř se toho mnoho odehrává,

něco se ututlá

něco se zveřejní,

je na každém z nás, jak se k životu postaví.

Můžeme neustále hledat pravdu,

a s čím nesouzníme označit za lež,

nebo si můžeme dopřát klidu

a přijmout, že pravda i lež je vlastně totéž,

jen to vidí každý z jiného úhlu pohledu,

anebo se na tu pravdu či lež dívá po čase z odstupu

a najednou vidí všechno jinak,

jenže když se to dělo, tak to nedokázal.

 

Na závěr jsem si nechala příjemnou, tvořivou a uvolňující konjunkci Jupitera s Neptunem ve znamení Ryb. Přesná konjunkce nastane kolem 12. 4. A od této chvíle nastává nový dvanáctiletý cyklus, kdy máme možnost pozměnit své lidské směřování a uvědomit si sami sebe nově.

Tato konjunkce nám přináší možnost najít nový smysl svého bytí,

uvědomit si sebe sama ve svém srdci,

propojit se s jednotou a nekonečnem,

zamyslet se a sladit se srdcem, než s něčím začnem.

Dopřát si vidět a vnímat svým srdcem,

a svůj rozvoj a záměr naplnit mírem.

 

Dopřejme si prožít krásné i akční dny, které nám přináší toto novoluní. Užívejme si s láskou a radostí své bytí, bez ohledu na to zda prší nebo Slunce svítí. Všechno je v pořádku tak, jak to je. Neznáme ještě celý příběh, a ten v lidském životě asi ani nepoznáme.

A já se zase těším….