Kineziologie

„Už jen žít deset minut denně v souladu se svým snem představuje pokrok.“

 Paulo Coelho


Kineziologie je užitečná metoda, která má velmi široké možnosti pomoci.

Je to metoda, která pomáhá posílit nebo obnovit vitalitu a zdraví člověka na všech rovinách – na fyzické, mentální, energetické i emocionální.

Umožňuje vnímat člověka jako celek a stejně tak je mu i nápomocna. Dokáže propojit i vidět souvislosti mezi jednotlivými rovinami, které na sebe vzájemně působí – je vhodné si uvědomit, že člověk je hmotným tělem z kůže, kostí, masa a krve, ale mají na něho rovněž vliv i neviditelné síly  (a to někdy dost značné síly) – myšlenky (mentální schopnosti, nápady, úmysly, vzpomínky….), emoce a životní energie.

Při kineziologii (ať už při kterémkoliv jejím odvětví) je užíván kineziologický svalový test jako velký pomocník a ukazatel odpovědí našeho těla. Je vhodné si uvědomit, že naše tělo nelže a naše tělo je živý barometr, který nám dává zprávy, díky kterým můžeme analyzovat náš vnitřní stav.

Kineziologie je charakteristická svou léčebnou filozofií, která spočívá v komunikaci s tělem člověka k získání informací ohledně původu daných potíží či bolestí.

Klient má možnost díky této metodě více porozumět tomu, co se s ním děje. Ať už se to týká kteréhokoliv oblasti jeho života. A následně si při této terapii může řešit své záležitosti i dál, pomocí různých technik a možností, které právě tato terapie nabízí.

Kineziologii propojujeme následně i s dalšími terapiemi.

Cílem této terapie (a nejen této) je připomenout klientovi, že moc nad jeho vlastním životem má jen on sám, stejně tak může znovu objevit důvěru sám v sebe a ve své schopnosti, aby se mu lépe dařilo „léčit sebe sama“.

Možnosti této metody jsou opravdu široké, dalo by se říci „neomezené“. Všechno souvisí se vším a pokud vyvstane nějaké omezení – je to jen na člověku samém, zda to tak potřebuje. Pokud ano, je to jeho volba a nikdo ho nebude nutit k tomu, aby se měl lépe.

Co se týká mých vlastních zkušeností s touto metodou, tak se potřebuji hodně ohlédnout do minulosti, kdy mi „kinezka“ přišla do života díky kamarádkám, se kterým jsem se sešla při zasvěcení do reiki. Tehdy jsem se asi hodně otevřela všem novým poznatkům a možnostem pomoci jak sobě, tak druhým. Chvíli se mi v životě „třískala“ pro mne „přirozená“ energie reiki s něčím novým, co sem přišlo z Ameriky.

Po čase jsem pochopila, že stejně tak jako všechno souvisí se vším v našich životech, tak i já mohu různé alternativy mezi sebou skvěle kombinovat, a tak se k výkladu karet, numerologii a reiki, připojila kineziologie a stejně tak Bachova květová terapie a čakrová terapie,…… atd. Až jsem jednoho dne zjistila, že moje práce s energií, jak jsem tomu říkala se jmenuje „Rodinné konstelace“, a že existuje jistý pan Hellinger, který je jejich zakladatelem. A tak to občas bývá, s něčím pracujete, přijde vám to úplně normální a běžné a najednou zjistíte, že to je „světově“ uznávaná metoda, která má i svůj název. 

A teď ještě pár slov k metodě zvané „kineziologie“ nebo-li metodě one brain, metodě jednotného mozku, jak se o ní můžete dočíst kdekoliv na internetu nebo v knižních publikacích, či dozvědět na různých kurzech, možná i pod názvem „Mandala života“: 

Moje prožitky s kinezkou a příběhy některých klientů se můžete dočíst také v druhé knize, kterou chci vydat pod názvem „Poutník na cestách“, a která je již na světě – nebo v mých seminářích asi tak deset let. 

Pokud máte zájem o poznání této metody, ať už jako terapie pro vás, anebo se chcete něco nového přiučit, máte možnost se nám ozvat.

Terapeut: 

Ivana Justychová

 

Kurzy a semináře:

Moje tělo, můj kamarád

Cesty ke zdraví

Napsat komentář