JARNÍ ROVNODENNOST

NOVÝ ASTROLOGICKÝ ROK ZAČÍNÁ

NEDĚLE 20. BŘEZNA 2022 v 16,33 hodin

 

Něco končí,

něco začíná,

Kolo se točí

a člověk vzpomíná.

Dívá se zpětně za svým životem,

jak se pomalu stával robotem?

Anebo jak si tvořil život dle své volby,

vstoupil do svobody a pocítil své nohy,

jak stojí pevně na zemi,

zpevněné silnými kořeny,

skrz které výživa k nám proudí

a on ví, že je ve své hojnosti a silný,

protože vstoupil do své pravé síly,

opustil potřebu dokazovat, kým je a topit se v pocitu viny.

Jsme opět na novém začátku,

je možné jít i pozpátku,

ale k čemu by to bylo vhodné?

Ovšem – to je na každém,

pro co se rozhodne.

 

Vstupujeme do nového období, které si už nějaký čas tvoříme tím, jak žijeme, myslíme, mluvíme a činíme.

Horoskop tohoto nového období začíná ASC v Panně. Je čas třídění, úklidu, oddělování toho nepotřebného a rozhodnutí se pro to, co má pro nás význam a smysl. Někdo si uklidí byt či dům, jiný ve svém nitru a další ve svých vztazích. Někdo úplně ve všem, i ve své mysli, protože tento rok je i o novém pohledu na mnohé informace, i tam je vhodné třídit a vybírat si jen to nejlepší.

Můžeme se těšit ze svých vztahů a rozhodnout se i v této oblasti uklidit dočista. Takže někdo někoho opustí, jiný bude opuštěn, další se rozhodne vstoupit do nového vztahu, jiní zjistí, že ti lidé, které potkával spoustu let, se najednou z jeho života vytrácí a on je tady sám uprostřed svého žití a možná chvíli neví, co si sám se sebou počne. Jak je to možné? Kam všichni šli?

Asi k sobě. A je na čase, aby i ten, který tam zůstal stát, jako strom v širém poli si uvědomil, že je tady sám za sebe a že ti, kteří s ním doposud hráli hru na pachatele, ochránce a oběť, jsou pryč. Možná se takový člověk najednou zalekne, co se to děje, ale třeba za čas pozná a pochopí, že to byl ten nejlepší možný způsob, jak se může „vyléčit a uzdravit“ ze svých závislostí, na druhých, na alkoholu či jiných podpůrných látkách, na dotacích peněz i energie od jiných.

Vztahy jsou a budou v popředí. Partnerské, milenecké i obchodní a pracovní.

Člověk se mění, vše se mění, nic nezůstává stejné. A to je vhodné.

Můžeme se těšit ze své každodennosti, která se také může změnit, stejně jako naše práce a její vykonávání. Máme se na co těšit a s radostí se věnovat sobě, svým potřebám a uvědomit si, co pro nás znamená rovnováha, harmonie a zdraví. To je další úžasná oblast, ve které se mnohé změní. I to je vhodné.

Je zbytečné držet se za každou cenu toho, co je. Naopak, je vhodné to, co je přijmout a pustit, aby se nám mohlo ukázat to nové, co už nějaký čas vystrkuje své růžky. Není se čeho obávat, je to všechno naprosto přirozený vývoj a změna patří do našeho života, vždycky patřila a patřit bude. Proč jí tedy bránit, aby prošla.

Někteří možná budou zaskočeni i tím, že se mění mnohé, co souvisí se zábavou a tím, co je doposud bavilo. I to je najednou jinak. Pokud budeme sami k sobě upřímní, uvědomíme si, že umělá zábava je nudná a život nám nabízí spoustu zajímavých příležitostí, jak prožívat radost, a pocítit větší spokojenost.

Jak komunikujeme se svými blízkými? Se sebou samými? O čem je naše komunikace? Jaké informace jsou pro nás příjemná a vhodné? Máme možnost výběru a je jen na každém z nás, zda se cítíme dostatečně svobodní ve všem, co a jak žijeme.

Přeji nám všem spokojenost na každém kroku, radost, lásku, zdraví i hojnost a věřím, že nám všem to je dáno a není nutné to hledat někde venku. Jen s radostí pozorovat, že ti druzí, kteří jsou našimi zrcadly, jsou také šťastní a spokojení ve svém bytí.

 

Krásné jaro, báječný rok a zase brzy se těším…