Anticelulitidní, ozónová masáž

 

Celulitida – pomerančová kůže je považována především za kosmetický problém, který trápí více než 90% žen. Celulitida však souvisí s nedostatečnou činností lymfatického systému a krevního oběhu. Nesprávnou životosprávou je tělo zanášeno toxiny a nestrávenými metabolity, které lymfatický systém není schopen vyloučit. Tkáně v takovéto situaci trpí nedostatečnou výživou, především minerály a vitamíny. Důsledkem jsou změny podkožního tukového vaziva. Dalším momentem vzniku celulitidy je zhoršený metabolismus tuků, což může souviset se zhoršenou činností jater.

Co celulitidu podporuje

Špatné stravovací návyky (cukr, uzeniny, chipsy, instantní a konzervované potraviny, majonézy, přílišné solení), nedostatečný příjem vhodných tekutin.

Kouření, pití kávy a alkoholu

Nedostatek pohybu

Stres

Nadváhy

Těsné oblečení

V tomto celoživotním boji nelze spoléhat na jednu zbraň, naopak je třeba využít všechny zbraně.

Zdravý stravovací režim s preferováním zeleniny, ovoce, celozrnných obilovin a pečiva, luštěnin a nízkotučných mas a mléčných výrobků

Dodržování optimálního pitného režimu, což představuje vypít 2-3 litry čisté vody bez bublinek a bylinných neslazených čajů a navíc něco od ovocných a zeleninových šťáv.

Pohyb v jakékoli formě. Lymfa musí v těle proudit a odv v těle proudit a odvádět z těla toxiny. Nemá však svou vlastní pumpu jako krevní oběh (srdce), proto musíme lymfu v těle rozproudit.

Lymfu rozproudíme také masážemi – nejlépe masírovat celé tělo kartáčem na šaty nebo speciální sisalovou rukavicí ráno a večer.

Střídavé sprchování teplou a studenou vodou (60 – 80 sekund se sprchujte teplou vodou a 20 sekund studenou vodou).

Odborně prováděná lymfodrenáž a masáž proti celulitidě, případně další procedury jako teplé zábaly.

Podle stupně celulitidy by mělo být alespoň 2x ročně aplikováno 10 kúr za sebou.

 Masérka:

Lucie Chylíková

Napsat komentář