Detoxikační medová masáž

 

Neustálý spěch, práce pod dlouhotrvajícím psychickým tlakem a stresem, nedostatek přirozeného pohybu, chemické toxické látky v našem bezprostředním okolí, nezdravá strava. To je jen malý výčet faktorů, které na většinu z nás vytrvale působí den po dni, rok za rokem.

Syntetické chemické látky a toxiny, se kterými si naše tělo neumí poradit a těžko se jich zbavuje, se ukládají tak dlouho v našem organismu, až jednou jakoby si tělo řeklo a dost. Dojde ke zhroucení tělesného systému a my onemocněními některou z nemocí moderní doby. V lepším případě alergií, chronickými problémy trávicí soustavy nebo revmatickým onemocněním svalů a kloubů, v horším případě např. onemocněním krevního oběhu nebo rakovinou.

Medová masáž je jeden z osvědčených způsobů lidového léčitelství, jak pomoct tělu zbavit se nežádoucích jedů a znovu nastartovat jeho přirozenou schopnost regenerace. Mezi další způsoby detoxikace patří např. pravidelné pití čisté vody nebo bylinkových čajů, občasný půst vyvážená strava založená na zvýšeném příjmu rostlinných bílkovin apod. Samozřejmě můžeme tyto metody také kombinovat nebo používat současně.

Kontraindikace

Medová masáž má velmi široký rozsah využití a je vhodná jako podpůrný prostředek téměř u všech tělesných potíží. Přesto ale existují situace, ve kterých se medová masáž použít nemůže. Jsou to následující stavy:

alergie na med a včelí produkty

ekzémy, vyrážky, otevřené rány a poranění pokožky

nádorová onemocnění

vnitřní krvácení (žaludečn (žaludeční vředy a krvácení žaludku)

vysoký oční tlak (glaukom)

trombózy

stavy po mrtvici

infekční choroby

Indikace

Kromě potíží způsobených nezdravým životním stylem a zmíněných už v předešlém textu se medová masáž zvlášť osvědčuje např. při:

artróze a revmatických onemocněních svalů a kloubů

kloubních problémech (neakutních)

nervových poruchách a stavech neklidu, poruchách spánku

žaludečních a střevních poruchách

plísňových onemocněních střev, pokožky

bolestech hlavy, depresích, stresu, únavě a nespavosti

chronických zánětech vedlejších nosních dutin, nachlazení a rýmě

ochabování výkonnosti a vitality, snížené imunitě

po operacích a při pomalé rekonvalescenci po těžkých nemocech

vyčerpáních a slabosti, jarní únavě

 

Maséři:

Lucie Chylíková

Petr Kühle

Ivana Justychová

Helena Bambasová

Napsat komentář