NOVOLUNÍ V RYBÁCH

 

Chvilka času ještě zbývá,

než něco nového k nám zavítá,

je čas Novu ve znamení Ryb,

máte chuť poučit se ze svých chyb?

Jak jsme přišli na to, že něco chyba je?

Proč jsme jen neustále „na cestě“ do ráje?

Vždyť už vše krásné můžeme zažívat tady a teď,

přijmout, že se nově uspořádává svět.

Chyby ani vina existovat nemusí,

je to jen na každém z nás, co si vybere,

co zakusí

ve svém vlastním výtvoru zvaném život,

už je pasé, že na něco nemáme nárok,

tohle pravidlo ani dříve nebylo,

jen lidstvo na chvíli si na to zahrálo.

Všechno je jen hra v naší vlastní režii,

je jen na mé roli, jak si tu hru užiji.

Pokud už dávno spadla opona

a herec stále hraje roli dál,

pak se nemůže divit, že není král

svého života,

když stále jenom hraje robota.

Klid, mír, lásku a cokoliv co chceme,

každý ve svém žití vytváříme,

pak odraz našeho jedinečného bytí,

na nás jako světové dění svítí.

 

Jsme v čase novoluní v Rybách, které nastane ve středu 2. března v 18,34 hodin a odehrává se v  šestém domě, což je oblast naší každodennosti, práce a zdraví (řečeno ve zkratce).

Společně se Sluncem a Lunou je v konjunkci také Jupiter a tyto planety jsou v příznivých aspektech se třetím a devátým domem.

Celkově můžeme vidět na diagramu horoskopu novoluní v Rybách velmi příznivé aspekty sextilů a trigonů.  Je čas na spolupráci, také se mnohé dění odehrává na straně TY.

Můžeme s radostí zažívat cokoliv nového, příjemně se bavit s přáteli, být laskaví, přátelští, se zájmem o druhé, které rádi podpoříme. Pozor však na přehánění čehokoliv, i optimizmu, abychom se za pár dní příliš „neprobudili“ z této euforie. Užívejme si všechno s pravou mírou. Pocit štěstí a soudržnosti je krásný, je však vhodné být sami k sobě upřímní a neslibovat s radostí teď něco, co může být v čase příštím nad naše síly.

Umíme spolupracovat?

Dokážeme spolu komunikovat, i když máme rozdílné názory?

Jsme ochotni přijmout, že existuje i jiný úhel pohledu na to, o co se nám jedná?

Je naše každodennost propojená s tím, že jsme tam, kde být chceme, s těmi, s kým žít chceme a vážíme si svého zdraví, tudíž zůstáváme ve své vlastní síle a nesnažíme se být „ti silní“, kteří tohle a ještě tamto mohou zvládnout?

 

ASC horoskopu je ve znamení Panny a Merkur, vládce tohoto znamení se nachází ve znamení Vodnáře, v pátém domě ve společnosti Saturnu.

Je naše uvažování nyní rozumné?

Uvědomujeme si, že svým současným rozhodnutím si tvoříme budoucnost?

Vidíme, co si tvoříme, a vnímáme, na jakém základu to tvoříme?

 

DSC je ve vodním a proměnlivém znamení Ryb a na DSC sedí Neptun – co se skrývá za tímto příznivým horoskopem?

Jsme „upřímní“, každý sám k sobě?

Co skrýváme před druhými?

Proč máme někdy potřebu si druhé prověřovat a snažíme se objevit lež?

Kdo tady komu lže?

Co je pravda?

A zase – přijímám, že to, co je pravda pro mě, může být pro toho druhého lež, a opačně?

O čem otevřeně nehovoříme a proč?

Jsme ochotni podívat se na záležitost z jiného úhlu pohledu?

Něco se znovu opakuje a máme možnost to nyní rozeznat a vykonat jinak, učinit nové rozhodnutí, abychom za půl roku nebyli zklamaní, kam jsme došli. Pamatujme, že máme-li někam namířeno, patrně tam také dojdeme, ale kdykoliv se můžeme zastavit a uvědomit si, že je vhodné něco změnit.

Jsme v čase, kdy se nám opět připomíná trojúhelník závislosti a někteří si v rámci tohoto symbolu pohrávají se sebou i s druhými. Někdo si hraje na oběť, jiný někoho zachraňuje a další je označen jako pachatel. Možná nás k této tématice i zavádí konjunkce Venuše, Mars a Pluto, kde Venuše přináší do záležitostí diplomacii, Mars bojovnost a Pluto téma moci. Vše se odehrává na 27° Kozoroha v konjunkci s hrotem pátého domu. Venuše a Mars to spolu vydrží v konjunkci celý měsíc, a jejich vztah je o vášni. Tentokrát se potkávají v energii zemního, kardinálního znamení Kozoroha.

Vášeň a důslednost? Co je nyní třeba vykonat a přestat už jen obcházet?

Venuše si chce užívat a možná se učí trpělivosti a důslednosti. Mars chce ukázat kým je a rozhodně nedokáže mlčet a ukáznit se, spíš naopak, chce, aby byl vidět a slyšet, ale přeci jenom jsou oba propojeni se Saturnskou chladnou a někdy náročnou energií (hlavně pro netrpělivé), ale v oblasti, která hovoří o zábavě. Bude pro někoho zábava, že dokončí nedokončené, že se pustí s vášní do záležitostí, které doposud odkládal a teď bude mít potřebnou energii k tomu, aby s radostí mnohé dokončil a možná si i uvědomí, že má dostatek síly a moci k tomu, aby o sobě a svém životě napříště rozhodoval sám. Nebo ne? Půjde zpátky do trojúhelníku závislosti a bude se cítit ve svém bytí a žití bezmocný? Kdo o něm teď a příště rozhodne?

Které druhy zábavy nás už nebaví a je načase si uvědomit, co nám skutečně činí radost?

Je nutné, abychom ve vztazích bojovali a dokazovali svou sílu a moc druhým?

Potřebujeme skrze lásku a vášeň druhými manipulovat?

Máme tolik síly a energie, že můžeme s radostí si začít užívat jakékoliv povinnosti jako zábavy a přijmout do života nový, volnější řád, nechat zbořit starou strukturu a nevydávat už další energii do její opravy a rekonstrukce.

Cokoliv činíme, je odkazem pro naše děti. Přijměme zodpovědnost za své konání i ve vztahu k příští generaci…

IC je v ohnivém proměnlivém znamení Střelce a hrot je aspektován sextilem konjunkci Merkuru se Saturnem. Je moudré zůstat v klidu a míru každý sám v sobě a dopřát si důvěřovat svým pocitům s vědomím, že vždy máme možnost volby i v tom případě, jak a na co budeme reagovat a kterým směrem se vydáme, koho chceme následovat, když ne sebe.

MC je ve vzdušném proměnlivém znamení Blíženců, a tak máme příležitost se nyní naučit i něco nového, užívat si rozmanitosti a možností života i s ohledem na své povolání a poslání. Je čas pohnout se vpřed a zároveň pečlivě zvažovat své myšlenky i komunikaci. Sebejistě si promluvit o všem, co říct chceme a dopřát sluchu lidem, kteří nám mají co sdělit. Není čas na tlachání a pomlouvání, jak sebe, tak druhých. Udělejme si jasno ve svých myšlenkách i slovech, protože po nich následují činy.

 

Je doba zralosti i sklizně toho, co jsme před časem zaseli. Užívejme rozvážně plodů svého života a těšme se z přítomnosti, která tvoří naši budoucnost.

 

Krásné chvíle předjaří a já se zase brzy těším…