Bachova květová terapie

Zdraví závisí na tom, zda jsme v souladu s naší Duší.

                                                     E. Bach

Hlavním důvodem mnoha neúspěchů moderní lékařské vědy je snaha uspět v léčbě, která ztratila ze zřetele pravou příčinu lidských chorob.

Bachovky 5

 

 

Bachovky mi přišly do života tak, jako cokoliv jiného. Tak nějak se najednou objevily a bylo to.

Poprvé to bylo v podobě karet, které měly na sobě název „bachovky“ a její popis v heslech. Líbila se mi jednoduchost karet, a tak jsem si je zařadila k různým afirmačním a tarotovým kartám a začala jsem pátrat po tom, co to vlastně ty „bachovky“ jsou.

Bachovky

A dopátrala jsem se, že je to velmi zajímavý systém 38 květových esencí, který neléčí fyzická onemocnění přímo, ale vlastně tím, že harmonizuje mysl, navazuje kontakt s emocemi a usnadňuje práci přirozené obranyschopnosti těla. A to, co se mi líbilo nejvíc, bylo, že se lidé díky těmto esencím mohou téměř sami léčit.

Bachovky 6

Terapii spojenou s těmito esencemi jsem již na začátku propojila i s dalšími možnostmi léčení a pomoci. A tak v době, kdy jsem zrovna neměla příliš peněz, abych si mohla zaplatit kurz anebo pořídit sadu Bachových esencí, jsem se seznamovala s tímto systémem na dálku, ale i tak mi pěkně „zavoněl“. Líbila se mi jeho variabilnost, kterou jsem stále více poznávala i díky klientům, se kterými jsem začala pracovat. Zjistila jsem, že vlastně o tom stejně mé posezení s klientem je – ptát se a naslouchat, jak se dotyčný cítí, zda se něčeho obává, proč se stresuje, kdy byl naposledy šťastný…., atd. A to, že jsem neměla ještě celou sadu „bachovek“, vlastně ani jednu lahvičku, ani nevadilo. Pokud klient chtěl, mohl si ji sám obstarat. A jakou, či jaké? K tomu jsme došli pomocí terapie. A když se stalo, že klient zrovna nebyl při penězích, fungovalo „placebo“ v podobě vody, která nahrazovala tu či onu esenci. Když se chce, jde všechno. A ono to i tehBachovky 4dy šlo. A jsem za tuto zkušenost moc ráda, protože mě posílila ve víře. A nejen mě, ale i ty, kteří vyhledali moji pomoc.

Dneska již pracuji s celou sadou, ale není problém si vzpomenout na placebo, pokud je to nutné.

Bachovu květovou terapii mohu doporučit každému. Je to nádherná možnost, jak si pomoci. Je to úžasná příležitost, jak se něco nového naučit a zajímavá škola pro ty, kteří mají zájem a chuť předávat zkušenosti Dr. Edwarda Bacha dál.

Bachovky 3

 

Děkuji Vám, vážený pane Bachu…. , možná se i dnes díky Vám, několik lidí navrátí k Přírodě, bohatství naší Země a uvědomí si, že nic není samozřejmostí.

A nám všem přeji totéž.

 

 

V případě vašeho zájmu, jsem zde pro ty z vás, kteří mají chuť a čas na sebe a na svůj Život.

Iva Justychová

Za všemi potížemi leží naše strachy, naše napětí, naše chamtivost, to co máme a nemáme rádi.

E. Bach

 

 

 

Napsat komentář